Podobné články

Předseda SEC Gary Gensler oslavuje 15. výročí vydání Bílé knihy o bitcoinech

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy Gary Gensler dnes na X (Twitter) připomněl 15. výročí vydání bílé knihy o bitcoinech.

Gensler, který byl prezidentem Bidenem nominován na post předsedy SEC v roce 2021, oslavil zveřejnění původní bílé knihy Bitcoinu pseudonymním tvůrcem Satoshi Nakamotem spolu se zprávou, která zněla: „Kdyby šel Satoshi Nakamoto na Halloween jako Satoshi Nakamoto, poznali bychom to? Šťastné 15. výročí Satoshiho slavné bílé knihy, která odstartovala kryptografii.“

Tato nečekaná oslava bílé knihy Bitcoinu šéfem americké Komise pro cenné papíry vyvolala mezi nadšenci a investory do Bitcoinu intriky a diskuse, protože Komise pro cenné papíry a burzy musí brzy rozhodnout o několika žádostech o spotové ETF na Bitcoin. Některé z největších světových finančních institucí, zejména správce aktiv v hodnotě 10 bilionů dolarů BlackRock, doufají, že se stanou prvními žadateli v zemi, kteří získají povolení pro tento produkt.

Patnácté výročí bílé knihy o Bitcoinu je významné, protože znamenalo zrod nové éry ve financích a technologiích. Bitcoin od té doby zpochybnil tradiční finanční systémy a instituce, k dnešnímu dni nashromáždil tržní kapitalizaci přes 670 miliard dolarů a stal se národní měnou.

Více informací o závodě amerických spotových ETF na bitcoin naleznete zde

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}