Podobné články

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Posmrtná zpráva o spuštění lodi Ocean Launch

No, řekněme, že spuštění Oceánu ze společenského hlediska nebylo nijak hladké. Rozhodnutí odfiltrovat transakce provádějící nápisy mělo být jasně sděleno v den spuštění, místo toho

Proč byste měli na oslavu Dne otců naskládat sáty

Je to nejen povinnost otců bitcoinů, ale i povinnost pokračovat ve střádání sátů pro naše děti.

Toto je názorový úvodník Anthonyho Feliciana, organizátora bitcoinových akcí a otce dvou dětí.

19. června 2022 budeme slavit Den otců a mnozí z nás se budou ptát, co dát otci, který má všechno?

No, jestli je to boomer, vsadím se, že bitcoin nemá. Pokud je váš otec stejný jako můj a zbytek mé rodiny, pravděpodobně se o bitcoin zajímá jen málo nebo vůbec. Dodnes, když volám rodičům, ptají se mě, jak se daří „Bit-CONu“. Ke cti jim slouží, že stejně jako spousta boomers – stejně jako většina členů Kongresu až po Warrena Buffeta – se tomu pak usmějí. Sice se opravují, aby řekli „Bitcoin“, ale když to slyším, tak se uchechtnu. Jejich dobře vychovaný záměr tam je, takže to přesto oceňuji.

Sám jsem novopečený otec, který má Bitcoin-blok (mám dvě děti mladší dvou let), a dovolil jsem si jejich generaci přezdívat „Covennials“ (klidně to použijte) a každý rodič, který měl v posledních dvou letech dítě, se tomu určitě zasměje. S tak malými dětmi, jako jsou ty moje, mi letos ke Dni otců nebudou moci poslat saty, a to je v pořádku. Je mou povinností a povinností všech ostatních otců – nových, starých nebo těch, kteří se tatínky teprve stávají – střádat saty pro naše děti.

Chtěl jsem z toho udělat otevřený dopis svým dětem, ale pro letošní Den otců je lepší oslovit všechny bitcoinové otce. Je nejen naší povinností, ale i závazkem, abychom jako otcové i nadále střádali saty pro své děti bez ohledu na jejich věk. Dívám se na své děti a na dnešní svět a přemýšlím, jak bude vypadat jejich budoucnost za pět, deset, dvacet, padesát let. Budoucnost nedokážu předpovědět ani začít znát její podobu, ale to, co vím dnes, je, že mi Bitcoin dává pocit naděje a určité svobody od současného ekonomického a geopolitického dění, protože jim mohu předat něco hodnotného. Pokud jsem schopen je naučit to, co jsem se naučil já v králičí noře, pak i oni mají budoucnost.

Všem otcům bitcoinů doporučuji, aby se zamysleli nad svou cestou králičí norou a nad tím, jak se o tyto znalosti budete moci podělit se svými dětmi. Možná to nepochopí dnes, ale jednou to pochopí. Udělejte si čas na povídání nejen o étosu kolem Bitcoinu, ale také o aplikacích, o tom, jak utrácet, provádět transakce, posílat, přijímat atd. Všechno, co je dnes dokážeme naučit, pro ně může mít v budoucnu jenom cenu.

Je naší povinností jako otců připravit naše děti na úspěch. Bez ohledu na to, jaké jsou jejich zájmy, dbejte na to, aby součástí konverzace byl i Bitcoin. Je to naše povinnost, nejen dát dětem alternativu k budoucnosti, ale také se s nimi podělit o znalosti, které jsou potřebné k tomu, aby v ní byly úspěšné. Právě díky našim znalostem o Bitcoinu se s nimi můžeme podělit o cestu vpřed. Bez ohledu na to, jak tento sociální experiment s Bitcoinem v budoucnu dopadne, nebylo by úžasné slyšet své děti říkat: „Jo, můj táta/děda byl na jeho začátku“?

Šťastný Den otců všem bitcoinovým tatínkům

Tento příspěvek napsal Anthony Feliciani. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}