Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Politika vývoje bitcoinu

V nedávném rozhovoru s Christianem Deckerem ze společnosti Blockstream se Shinobi z časopisu Bitcoin zabýval složitou politikou vývoje Bitcoinu. Decker, vedoucí vývojář Lightningu, poskytl upřímný

Prodejci bitcoinu vyčerpáni, akumulátoři HODL linii

Dynamika na straně nabídky bitcoinu a ukazatele na řetězci se zdají být stejně silné jako kdykoli předtím, ale makroekonomické překážky pro starší a riziková aktiva přetrvávají.

Níže je výňatek z nedávného vydání Bitcoin Magazine PRO, prémiového zpravodaje o trzích časopisu Bitcoin Magazine. Chcete-li být mezi prvními, kdo obdrží tyto postřehy a další analýzy trhu s bitcoiny na řetězci přímo do své e-mailové schránky, předplaťte si nyní.


Analýza spodních ukazatelů na řetězci

Ve vydání dashboardu z tohoto týdne jsme upozornili na některé klíčové ukazatele na řetězci, které rádi sledujeme. V tomto článku chceme podrobněji projít další z nich. Napříč krátkou historií bitcoinu mnoho cyklických ukazatelů on-chainu v současné době ukazuje na to, co vypadá jako klasické dno ceny bitcoinu. Tržní extrémy – potenciální vrcholy a dna – jsou místem, kde se tyto ukazatele ukázaly jako nejužitečnější.

On-chain indikátory překryté předchozími dny cen bitcoinu

Tyto ukazatele je však třeba brát v úvahu vedle mnoha dalších makroekonomických faktorů a čtenáři by měli zvážit možnost, že by se mohlo jednat o další rally na medvědím trhu – stále se totiž nacházíme pod 200týdenním klouzavým průměrem ceny kolem 24 600 USD. Přesto, pokud se cena dokáže krátkodobě udržet nad 20 000 USD, vykreslují zde býčí ukazatele přesvědčivé znamení pro dlouhodobější akumulaci.“

Hlavním zadním rizikem je možný výprodej rizikových aktiv na celém trhu, který v současné době oceňuje scénář ve stylu „měkkého přistání“ spolu s potenciálně nesprávným očekáváním obratu politiky Federálního rezervního systému v druhé polovině letošního roku. Mnoho ekonomických ukazatelů a údajů stále ukazuje na pravděpodobnost, že se nacházíme uprostřed medvědího trhu podobného těm z let 2000-2002 nebo 2007-2008 a že to nejhorší se teprve projeví. Tento sekulární medvědí trh je to, co je na tomto bitcoinovém cyklu jiné než na kterémkoli jiném v minulosti a co činí mnohem těžším používat historické bitcoinové cykly po roce 2012 jako dokonalé analogie pro dnešek.

Jak již bylo řečeno, z pohledu rodilého bitcoina je příběh jasný: Kapitulace se jasně rozvinula a HODLeři udrželi linii

Vzhledem k transparentní povaze vlastnictví bitcoinů můžeme na různé kohorty držitelů bitcoinů nahlížet s mimořádnou jasností. V tomto případě si prohlížíme realizovanou cenu pro průměrného držitele bitcoinu a také stejnou metriku pro dlouhodobé držitele (LTH) i krátkodobé držitele (STH).

Realizovaná cena, realizovaná cena STH a realizovaná cena LTH nám mohou poskytnout představu o tom, kde jsou různé kohorty trhu v zisku nebo pod vodou.

Pohled na realizovanou cenu pro krátkodobé a dlouhodobé držitele

Na měsíční bázi se realizované ztráty poprvé od loňského dubna překlopily do realizovaných zisků.

Kapitulace a vybírání ztrát se v celé síti překlopilo do realizovaných zisků, což je velmi zdravá známka důkladné kapitulace.

Existuje pádný argument, že vzhledem k současné elasticitě nabídky bitcoinu – o čemž svědčí historicky malý počet krátkodobých držitelů, resp. velký počet dlouhodobých držitelů – bude náročné setřást současné účastníky trhu. Zejména s ohledem na hozenou rukavici, kterou vydržel v předchozích 12 měsících.

Podle statistik jsou dlouhodobí držitelé bitcoinů tváří v tvář volatilitě cen bitcoinů obvykle neohrožení. Údaje ukazují zdravou míru akumulace v průběhu roku 2022, a to navzdory masivní události risk-off jak na bitcoinovém, tak na starším trhu.

I když je třeba upozornit na dynamiku likvidity na legacy trzích, dynamika na straně nabídky bitcoinu se zdá být stejně silná jako kdykoli předtím. K výraznému posílení ceny bude stačit malý příliv nově objevené poptávky.“


Líbí se vám tento obsah? Přihlaste se k odběru a dostávejte články PRO přímo do své schránky.

Relevant Past Articles:

  • BM Pro Market Dashboard Release!
  • On-Chain Data Shows ‚Potential Bottom‘ for Bitcoin But Macro Headwinds Remain
  • The Everything Bubble: Trhy na rozcestí
  • Nejedná se o průměrnou recesi: Odhalování největší finanční bubliny v historii
  • Klíčová dynamika bitcoinu a akcií, kterou je třeba právě teď sledovat
  • Take A Hike: Fed v předvečer FOMC zaostává míle za křivkou
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}