Podobné články

Prodejní náznaky společnosti MicroStrategy Insider Vedoucím pracovníkům může chybět přesvědčení jejich generálního ředitele

Podle nových informací od americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nejsou insideři softwarové společnosti MicroStrategy, v jejímž čele stojí hlasitý zastánce bitcoinu (BTC) Michael Saylor, možná tak nakloněni této kryptoměně číslo jedna jako sám generální ředitel.

Jak jako první informovala agentura Bloomberg, z podání vyplynulo, že finanční ředitel společnosti MicroStrategy Le Phong a technologický ředitel Timothy Lang prodali akcie společnosti tím, že uplatnili přibližně 30 % akciových opcí, které jim byly uděleny. Prodej, k němuž došlo v srpnu, po jarním historickém maximu bitcoinu, údajně každému z vedoucích pracovníků přinesl zisk ve výši přibližně 7 milionů USD.

Samotný generální ředitel mezitím žádné akcie neprodal, jak vyplynulo ze spisů.

A přestože Saylor zůstává velkým bitcoinovým býkem a jeho společnost drží přibližně 108 992 BTC v hodnotě více než 5 miliard USD při současných cenách, insider prodeje ukazují, že ostatní členové společnosti nemusí být tak přesvědčeni jako generální ředitel.

Matt Maley, hlavní tržní stratég institucionální obchodní společnosti Miller Tabak + Co, ve středu v komentáři k této zprávě podle agentury Bloomberg uvedl, že prodej je podle něj „špatným znamením“:

„Vrcholoví manažeři neprodávají akcie, pokud si myslí, že půjdou nahoru. Je to prostě špatné znamení, ať už to nakrájíte jakkoli,“ řekl tržní stratég.

Naznačil také, že někteří lidé na Wall Street se začínají obávat, že Saylor obětuje hlavní činnost své společnosti kvůli svému laserovému zaměření na bitcoin.

Tento názor však nesdíleli všichni, například Ed Moya, senior analytik trhu v makléřské společnosti Oanda, citovaný ve stejné zprávě uvedl, že MicroStrategy již „obchoduje s kryptoměnami a ne nutně se sázkou na softwarová řešení a služby společnosti“, a dodal, že cena akcií MicroStrategy „bude i nadále směřovat směrem k Saylorovi a jeho sázce na Bitcoin“.

V 08:24 UTC cena bitcoinu za posledních 24 hodin vzrostla o 4,2 % a obchodovala se za 46 571 USD. Dnešní zisky následovaly po úterním prudkém výprodeji, v jehož důsledku bitcoin ztratil téměř 10 tisíc USD, než část ztrát získal zpět. Mezitím se cena akcií společnosti MicroStrategy od propadu trhu v tomto týdnu rovněž obchoduje níže, v úterý klesla o 7,3 % a ve středu o 1,6 %.

zdroj cryptonews.som

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}