Podobné články

Golf a Bitcoin: Největší hry

„Golf je klamně jednoduchý a nekonečně složitý, uspokojuje duši a frustruje intelekt. Je zároveň obohacující i šílený – a je to bezpochyby nejlepší hra, jakou

Rozhovor: Computecoin získává 6,2 milionu dolarů na provoz infrastruktury Web3

Společnost ComputeCoin oznámila, že získala 6,2 milionu dolarů ze strategických fondů vedených společností Aves Lair.

Síť poskytuje decentralizovanou infrastrukturu pro Web3. To je zajímavé, protože navzdory tomu, že decentralizace je jedním z klíčových aspektů Web3, je skutečnost taková, že mnoho aplikací Web3 je stále nasazeno na infrastruktuře Web 2.0. To vytváří centrální body selhání a zároveň je to v rozporu s jednou z manter Web3. Příkladem jedné takové společnosti, která pohání obrovskou část sítě Web3, je AWS.

Se společností ComputeCoin, která se dala dohromady teprve v roce 2018 a jejímž cílem je „zpřístupnit globální distribuovaný výpočetní a úložný výkon všem tvůrcům Web3, aby jej mohli snadno využívat“, jsme si sedli s Dr. Maxem Li, spoluzakladatelem a generálním ředitelem, abychom získali odpovědi na některé otázky, které jsme měli.

CoinText.com (CT): Lidé často uvádějí decentralizaci jako hlavní výhodu metaverza a kryptoměn obecně. Ale vzhledem k tomu, že tolik infrastruktury Web3 je vybudováno prostřednictvím centralizovaných poskytovatelů (např. AWS), je Web3 ve skutečnosti mnohem centralizovanější, než si lidé uvědomují?

Dr. Max Li (ML): Určitě! Mnoho DAO spravuje své komunity na Discordu, zatímco OpenSea hostuje NFT fotografie na GCP (centralizovaná platforma, která ráda vyhoví DMCA takedownům). Naše webové stránky jsou postaveny na Webflow a hádejte, kde je Webflow hostováno? AWS!

CT: Jaké problémy mohou vzniknout, když je velká část tohoto ekosystému závislá na centralizovaných prostředcích?

ML: V podstatě hlavní problém spočívá v tom, že starší poskytovatelé cloudových služeb čelí značným omezením:

  • Výpočetní schopnosti (pokrytí a latence): Četli jsme, že VR, AR a XR jsou součástí nových standardů Web3. Většina lidí nechápe, že tyto zážitky vyžadují průběžné výpočetní nároky v rozsahu, který nemá v historii lidstva obdoby. Starší poskytovatelé nenabízejí dostatečný výkon; prostě nejsou schopni tyto požadavky splnit. Problémy s latencí a pokrytím budou i nadále ničit zážitek simultánnosti a imerzivity, který je pro novou generaci internetu zásadní. Zpoždění sítě může například u hráčů VR způsobit pohybovou nevolnost, což je samozřejmě v rozporu s hlavním cílem VR: vyvolat pocit naprostého pohlcení a věrohodnosti

  • Cena: Pro uživatele je přístup ke kvalitnímu výpočetnímu a úložnému výkonu s nízkou latencí stále příliš drahý. To dramaticky ovlivňuje škálovatelnost webových3 aplikací. Ceny se budou muset snížit, aby se maximalizovaly vyhlídky aplikací Web3 a metaverza na trhu.

CT: Na úspěchu BSC v minulosti jsme viděli, že lidé někdy rádi obětují decentralizaci za snadné používání, efektivitu a nízké poplatky. Myslíte si, že by to mohl být trend do budoucna?

ML: Uživatelé budou vždy považovat za prioritu snadné používání. Kryptoměna však stále inovuje další způsoby, jak co nejvíce decentralizovaně usnadnit a zefektivnit používání.

Například se diskutuje o tom, jak decentralizované budou L2 na ETH, ale inovace ZKP a dalších standardů ochrany soukromí přinese těmto řetězcům více pozornosti. Proto je na 2. vrstvě uzamčeno více TVL než BSC

Kromě toho budou projekty s velkými ekosystémy, jako je Solana, Avalanche atd. propojeny cross-chain mosty (tj. interoperabilitou), což umožní uživatelům, těžařům a/nebo aktivům volně přecházet mezi těmito projekty a usnadnit tak decentralizaci, aniž by to bylo na úkor snadného používání.

CT: Jaké jsou hlavní výhody, které Computecoin nabízí běžnému uživateli Web3?

ML: Cílem Computecoinu je poskytovat všechny služby, které nabízí AWS, ale decentralizovaně, s nízkými náklady, nízkou latencí a obecně lepším výkonem

Stejně jako Expedia poskytuje komplexní rezervační řešení, které eliminuje jednotlivé kroky, zjednodušuje proces rezervace a zajišťuje zákazníkům hladký průběh cesty, Computecoin poskytuje komplexní řešení, které zplošťuje křivku učení, s níž se vývojáři Web3 potýkají, pokud jde o používání decentralizovaných cloudů, jako jsou Filecoin a Dfinity. Computecoin tak zjednoduší proces vývoje a nasazení a zajistí bezproblémový přechod na Web3.

CT: Jaké jsou vaše předpovědi ohledně růstu Computecoinu v dlouhodobém horizontu? Jaká je potenciální velikost zdejšího trhu?

ML: Naší vizí je udělat pro Web3 to, co udělali centralizovaní poskytovatelé cloudu pro Web2. Computecoin si klade za cíl poskytovat všechny služby, které nabízí AWS, ale decentralizovaně, se zaměřením na malé a střední podniky (SME)

Podle zprávy společnosti Grand View Research se odhaduje, že celosvětový trh s cloud computingem bude mít v roce 2021 hodnotu 368,97 miliardy USD a v letech 2022 až 2030 se předpokládá složená roční míra růstu (CAGR) ve výši 15,7 %. Podle zprávy společnosti Statista zveřejněné v roce 2022 utratí do konce roku 2020 35 % malých a středních podniků za veřejné cloudové služby 600 000 až 1 200 000 USD

Odhadujeme, že v oblasti cloud computingu existuje trh v hodnotě pěti miliard dolarů pro Computecoin

CT: Tuto mezeru se v minulosti snažilo zaplnit mnoho společností? Čím se Computecoin odlišuje?

ML: Vývojáři Web3, kteří chtějí nasadit a provozovat své Web3 dApps na jiných infrastrukturách v této oblasti, jako jsou Filecoin a Dfinity, čelí strmé křivce učení. To má za následek klíčový bolestivý bod současného odvětví: Web3 aplikace jsou stále nasazovány a provozovány na infrastruktuře Web2.

Naproti tomu Computecoin (CCN) je decentralizovaná cloudová infrastruktura, která pohání univerzální služby Web3 a metaverse s rozhraními API kompatibilními s Web2 a vývojářskými nástroji. Než budou moci vývojáři co nejlépe využívat základní decentralizované cloudy CCN, nemusí překonávat žádnou křivku učení. Computecoin tak vývojářům umožní bezproblémový přechod na Web3/metaverza.

ČT: Myslíte si, že uprostřed všech makroekonomických protivětrů a klesajícího trendu na trhu s kryptoměnami bude maloobchodní kapitál i nadále odcházet z rizikových aktiv a aktiv s vysokou volatilitou a je to pro vás znepokojující?

ML: Možná v krátkodobém horizontu, ale v průběhu času to vidím jako příležitost. „Kryptografická horečka“ vychladne, ale myslím, že se všichni shodneme na tom, že technologie – blockchain, AI, edge computing, IoT, VR/AR atd. tu zůstanou. Takže tento medvědí trh pravděpodobně znamená, že kapitál a držitelé tokenů budou opatrnější a chytřejší, což je pro nás dobrá zpráva.

Proč? Protože tu pracujeme na výpočetní infrastruktuře webu 3.0 a metaverza. Nejsme tu proto, abychom vydělávali na nějakém trendu. Inovace, díky kterým je Computecoin jedinečný, jsou výsledkem tvrdé práce desítek výzkumníků v univerzitních laboratořích. To, že se investoři a trh stávají vybíravějšími, vnímáme jako výhodu a motivaci k tomu, abychom pracovali ještě usilovněji. Vybíravější investoři a střízlivější trh by pro nás znamenali menší konkurenci. Mezitím bychom měli více času na kultivaci a další zlepšování našeho projektu, aniž bychom se museli příliš starat o to, abychom „drželi krok“ s průmyslem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}