Podobné články

Sabotáž bitcoinu

„Vládní agenti nejsou aktivní v kruzích vývojářů a ovlivňovatelů Bitcoinu.“ Vzhledem k tomu, že válka o globální měnovou nadvládu pokračuje, je třeba předpokládat, že stát

Rozhovor: Síť Umbrella Network zahajuje provoz na Solaně

Společnost Umbrella Network, komunitní decentralizovaná služba oracle poskytující bezpečná a škálovatelná datová řešení pro aplikace DeFi, dnes oznámila spuštění svého decentralizovaného řešení oracle Layer-2 na blockchainu Solana. Jejím cílem je posílit blockchain Solana oracle řešení, které může poskytovat škálovatelná data, umožňující integraci a přidávání ověřených datových kanálů.

Společnost Umbrella Network, jejíž token (UMB) se v současné době obchoduje s tržní kapitalizací 6,6 milionu USD, bude nabízet množství datových kanálů v oblasti sportovních statistik, informací o počasí, údajů o pojištění, zdravotní péči a dalších.

Solana se tak stává prvním ne-EVM řetězcem, se kterým se Umbrella Network integrovala. Layer-1 dosáhl v loňském roce neuvěřitelného úspěchu a v jednu chvíli se stal třetí největší kryptoměnou, hned za královskou dvojicí, kterou je Bitcoin a Ethereum. Od té doby ji však opakované výpadky stáhly zpět na zem.

Zastihli jsme Johna Chena, prezidenta společnosti Umbrella Network, abychom se dozvěděli jeho názory na tuto platformu, stejně jako na Solanu a DeFi obecně.

Cointext: Loni v létě se o Solaně mluvilo, protože její cena a používání prudce vzrostly – Solana Summer! – Myslíte si, že se může vrátit tam, kde byla?

John Chen: Domnívám se, že Solana nyní prochází určitými bolestmi růstu, když dochází ke všem výpadkům. Ale částečně se tak děje proto, že zpracovává více transakcí než všechny ostatní hlavní blockchainy dohromady. Pokud Solana toto období překoná a bude schopna tyto výpadky a nestabilitu sítě vyřešit, může získat zpět část důvěry a pokračovat v růstové trajektorii

ČT: Znepokojují vás opakované výpadky na Solaně (šest trvajících déle než osm hodin od ledna), když se na Solaně spouštíte?

JC: Solana zažívá růstové bolesti stejně jako některé jiné vrstvy 1, které procházejí explozivním růstem. Nemáme z toho takové obavy. Vždy bude existovat kompromis mezi rychlostí, škálovatelností a bezpečností.

Solana je stará pouhých 1,5 roku a stále se jedná o nově vznikající ekosystém. I ETH se stále vyvíjí a zdokonaluje svou architekturu. Důležitá je jasná komunikace s komunitou o tom, co se děje, a hluboce oddaný a talentovaný tým spolu s nadšenou komunitou, který se těmito bolestmi růstu zabývá a systém nadále zlepšuje

CT: Jsem velký znalec sportovní analytiky, takže mě přirozeně zajímá, když zmiňujete vlastní datová řešení v oblasti sportu – můžete upřesnit, co to obnáší?

JC: To je jen začátek. V oblasti Web3/blockchainu existují dva velké problémy.

  1. Data jsou příliš drahá.
  2. Data nejsou v řetězci.

Naše architektura nám umožňuje přinášet velké a složité datové soubory on-chain, což ještě před rokem jednoduše nebylo možné. Schopnost agregovat tisíce transakcí pro nás znamená, že světová data jsou najednou dostatečně úsporná, aby bylo možné vytvářet převratné produkty.

Sportovní data, která budeme přinášet on-line, budou pokrývat jak sázkové kurzy, tak výsledky zápasů celé světové knihovny sportů a elektronických sportů. Představte si, že vlastníte NFT svého oblíbeného sportovního týmu, který živě aktualizuje výsledky zápasů a důležité statistiky. Nebo si představte, že vaše vstupenka na sportovní utkání je NFT, který vám na základě navštívených zápasů poskytuje určité VIP bonusy. Vytvoření decentralizované platformy pro sázení a sportovní fantasy je nyní možné.

CT: Co je podle vás na Umbrelle to nejunikátnější, co ji odlišuje od konkurence?

JC: Naší hlavní konkurenční výhodou oproti ostatním věštírnám je schopnost agregovat data prostřednictvím řešení na 2. vrstvě s využitím Merkleho stromů. To nám umožňuje přinést do blockchainu tisíce datových bodů v rámci jedné transakce, zatímco ostatní věštci mohou přinést pouze jeden datový bod v rámci jedné transakce. Jiný způsob může být neuvěřitelně drahý, pomalý a zatěžující.

Díky naší schopnosti zapisovat dávkově data na řetězec jsme schopni rychle škálovat a máme výrazně nižší náklady než tradiční věštci. Vrstva 2 poskytuje výpočty mimo řetězec, což nám a našim partnerům poskytuje méně omezení týkajících se nákladů na plyn.

Kromě toho jsme díky této architektuře schopni poskytovat více datových řešení na míru. Nyní můžeme poskytovat data v 6 různých řetězcích, z nichž šestým je Solana a na dalších se pracuje. Nového partnera můžeme zprovoznit s jeho vlastním cenovým feedem od společnosti Oracle během několika dnů (a ne měsíců, což jsme na trhu slyšeli).

Pokud v reálném světě existuje rozhraní API, je pravděpodobné, že tato data můžeme přinést.

Může se tedy jednat o počasí v reálném čase, sportovní statistiky, informace o pojištění, ceny nemovitostí, data z elektronického obchodu, prostě typy dat jsou prakticky neomezené. Nedávno jsme jako datovou nabídku přinesli celý Russell 2000

Omezení a náklady na data byly pro vývojáře dApp překážkou. Naší vizí je, že vyřešením tohoto problému může celkový ekosystém dále pokročit.

ČT: Rozsah dat společnosti Umbrella je zajímavý – krypto, akcie, komodity atd – očekáváte, že o krypto bude vždy největší zájem? A jaké rozdělení byste očekávali mezi ostatní?

Ve skutečnosti si myslím, že nativní data o krypto a financích jsou teprve začátek. Data, která budou brzy k dispozici vývojářům ve Web3, změní pravidla hry.“

Představte si decentralizovanou pojistnou smlouvu, která říká „pokud v této oblasti Indie nebude 30 dní pršet, vyplaťte farmáři 500 dolarů“. Chytrá smlouva zavolá naše údaje o počasí a zaplatí farmáři potřebné pojištění.

Představte si NFT, což je certifikace potravinového řetězce, která aktualizuje certifikát během cesty pomocí ověřených údajů o poloze

Pracujeme na uzavírání datových sad, které dosud vývojáři v oblasti blockchainweb3 jednoduše neměli k dispozici. Je to vzrušující

CT: Co je podle vás důvodem klesajícího trendu ceny společnosti Umbrella a co byste vzkázal investorům, kteří nyní zvažují nákup, protože pokračujete v expanzi?

JC: Jako vždy jsme projekt zaměřený na utility a neposkytujeme žádné finanční poradenství, takže nechceme komentovat nákup tokenů a načasování. Co však můžeme říci, je, že celkový trh má velkou volatilitu a bude i nadále procházet vzestupy a pády, jak bude odvětví dozrávat.

Většina altcoinového trhu nedosahuje dostatečných výsledků, ale i když tomu tak je, dlouhodobý potenciál blockchainu obecně je v tuto chvíli nepopiratelný. Jsme stále projektem v rané fázi, na trhu jsme teprve něco málo přes rok

To, co děláme, je plnění našeho plánu a realizace naší širší vize přinášet obrovské množství škálovaných dat v řetězci a s neuvěřitelně nízkými náklady. Oracles jsou zásadní součástí blockchainového ekosystému a růst a potenciál trhu, zejména v dlouhodobějším horizontu, bude obrovský.

Jsme přesvědčeni, že naše řešení řeší mnoho problémů spojených se současnou nedostatečnou diverzitou dat, náklady na data a jejich dostupností, takže máme dobrou pozici k tomu, abychom využili širších možností růstu, protože stále více dApů bude potřebovat data on-chain

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}