Podobné články

Španělská letecká společnost Vueling přijímá platby bitcoiny

Společnost Vueling spolupracuje s poskytovatelem plateb v kryptoměnách BitPay a globálním poskytovatelem platebních řešení UATP, aby mohla od začátku roku 2023 přijímat platby v bitcoinech.

  • Španělská letecká společnost Vueling začne od začátku roku 2023 přijímat bitcoiny a další kryptoměny jako platidlo.
  • Společnost Vueling navázala spolupráci se společností BitPay, poskytovatelem infrastruktury pro platby v bitcoinech, aby umožnila nový způsob platby na svých webových stránkách.
  • Letecká společnost bude také spolupracovat s UATP, globálním poskytovatelem platebních řešení pro cestovní výdaje, které využívají letecké společnosti po celém světě.

Španělská letecká společnost Vueling, která patří do skupiny International Consolidated Airlines Group (IAG), navázala spolupráci s jedním z největších poskytovatelů bitcoinové platební infrastruktury, společností BitPay, aby mohla přijímat bitcoiny jako platbu, uvádí se v tiskové zprávě.

„Touto dohodou společnost Vueling opět potvrzuje svou pozici digitální letecké společnosti,“ uvedl Jesús Monzó, manažer distribuční strategie a aliancí ve společnosti Vueling, podle tiskové zprávy. „Jsme velmi potěšeni, že jsme ve společnosti BitPay našli toho nejlepšího partnera, který našim zákazníkům nabízí možnost provádět transakce s kryptoměnami s maximální bezpečností a spolehlivostí.“

Za účelem vybudování infrastruktury potřebné k přijímání bitcoinů a dalších kryptoměn jako plateb do začátku příštího roku bude letecká společnost rovněž spolupracovat se společností Universal Air Travel Plan Incorporated (UATP), která je poskytovatelem platební sítě pro výdaje spojené s cestováním.

Díky partnerství se společnostmi BitPay a UATP se Vueling stane první nízkonákladovou leteckou společností v Evropě, která bude přijímat bitcoiny jako platební prostředek. Zpočátku bude tato možnost dostupná pouze pro fyzické osoby na webových stránkách společnosti Vueling.

„Nabízet kryptoměny jako formu platby pro kupující veřejnost je v tomto digitálním věku plateb nutností,“ uvedla Rachel Morowitzová, senior viceprezidentka pro zpracování partnerů společnosti UATP. „UATP a BitPay se spojily, aby tuto možnost přinesly leteckým společnostem, a plní tak rostoucí poptávku zákazníků společnosti Vueling po placení kryptoměnou.“

Ceny letenek se budou stále zobrazovat v eurech a zákazníci budou moci platit pomocí mnoha peněženek a platebních metod dostupných v ekosystému BitPay

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}