Podobné články

Vznikající modulární ekosystém bitcoinu

Co je to vlastně modularita? Modularita je výsledkem zajímavého experimentu, který se odehrává v Ethereu jako reakce na špatné škálovací vlastnosti blockchainu. Aby vývojáři toto

Může být Bitcoin produktivním aktivem?

Bitcoin prochází fascinujícím vývojem a na jeho podstatu se pohlíží z různých úhlů pohledu. Někteří jej vnímají jako měnu pro každodenní transakce, jiní jako moderní

Společnost Blockstream formalizuje výzkumný tým zaměřený na inovace v oblasti bitcoinu

Tým bude pokračovat v projektech, jejichž cílem je posunout hranice možností Bitcoinu.

Společnost Blockstream, přední společnost v oblasti bitcoinové infrastruktury, oznámila formalizaci výzkumného týmu Blockstream Research, který se zaměřuje na rozvoj platforem v jádru ekosystému Bitcoinu, řešení složitých problémů a posouvání hranic možností Bitcoinu.

Výzkumný tým již pracuje na řadě projektů. Tým vytvořil robustnější programovací jazyk Simplicity, který je navržen jako alternativa k Bitcoin Scriptu. Tým také vytvořil Miniscript, bezpečnější jazyk pro psaní strukturovaných Bitcoin skriptů, který umožňuje analýzu, kompozici, generické podepisování a další. Kromě toho společnost vyvíjí také Elements Script, sadu rozšíření pro Bitcoin Script, která zahrnuje nové smluvní opkódy, jež jsou zatím ve fázi zkoumání.

Výše: „Tým zaměřený na kryptografii Bitcoinu“ od společnosti Blockstream.

Další oblastí, na kterou se Blockstream zaměřuje, jsou digitální podpisy. Společnost vyvinula technologii Cross Input Signature Aggregation (CISA/XISA), která umožňuje, aby více vstupů v jedné transakci sdílelo jeden podpis, čímž se zmenšuje velikost transakcí a zvyšuje efektivita sítě Bitcoin. Tým také vyvinul MuSig2, řešení určené k zefektivnění multisig transakcí v Bitcoinu a zároveň k jejich většímu soukromí.

Tým aplikovaného výzkumu společnosti Blockstream pracuje také na protokolech mimo řetězec, jako je Scriptless Scripts, což je řešení umožňující provádění chytrých kontraktů mimo řetězec, které poskytuje výhody, jako je vyšší bezpečnost, soukromí a škálovatelnost s využitím síly Schnorrových podpisů. Fedimint, federativní protokol e-cash, umožňuje síti podepisujících osob přijímat bitcoiny s vklady a výběry a razit pro uživatele bankovky e-cash při zachování soukromí na úrovni federace.

Výzkumný tým nyní tvoří 10 zkušených výzkumníků, mezi nimiž jsou například Andrew Poelstra, Andrew Chow, Dr. Russell O’Connor a Christian Lewe.

„Společnost Blockstream od svého založení v roce 2014 produkuje výzkumné výstupy a přispívá myšlenkami, jako je OP_CSV a smlouvy Segwit a Taproot. Historicky jsme to dělali jako přispěvatelé do Bitcoinu, jako Blockstream a jako my sami. Jsem nadšený, že můžeme pokračovat ve vydávání nových převratných nápadů, jako jsou MuSig, FROST, Simplicity a codex32, nyní pod hlavičkou Blockstream Research,“ řekl Poelstra, který působí jako ředitel výzkumu ve společnosti Blockstream a je výzkumníkem v oblasti počítačových věd a matematikem z Texaské univerzity v Austinu. Ke komunitě Bitcoinu se připojil v roce 2011 a proslavil se tím, že jako první začal implementovat Bitcoin v jazyce Rust a přispěl k vytvoření knihovny libsecp256k1. Poelstra se podílel na vynálezu aplikací Bulletproofs, Confidential Assets, Miniscript a Taproot.

Dr. O’Connor, technický inženýr Core se vzděláním v matematice a počítačové vědě, je známý především jako vývojář a autor knihy „Simplicity: Nový jazyk pro blockchainy“ Více než pětileté úsilí Simplicity by mělo být zahájeno v letošním roce. Lewe, který je rovněž technickým inženýrem Core, se rychle stal hlavním přispěvatelem do Simplicity a také se významně podílel na údržbě Miniscriptu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}