Podobné články

Sabotáž bitcoinu

„Vládní agenti nejsou aktivní v kruzích vývojářů a ovlivňovatelů Bitcoinu.“ Vzhledem k tomu, že válka o globální měnovou nadvládu pokračuje, je třeba předpokládat, že stát

Společnost Impervious uzavírá kolo počátečního kapitálu a zaměřuje se na peer-to-peer internet

Tým, který stojí za prohlížečem Impervious Browser, použije získané prostředky na zajištění talentů pro vývoj mobilních zařízení a bitcoinů pro svou expanzi.

  • Společnost Impervious Technologies uzavřela kolo počátečního financování s investory včetně institucionálního poskytovatele bitcoinových služeb NYDIG.
  • Finanční prostředky budou použity na zajištění mobilních a bitcoinových talentů pro vývoj mobilního internetového prohlížeče postaveného na Impervious a návrh budoucích peer-to-peer (P2P) aplikací.
  • Impervious je internetový prohlížeč, který využívá bleskovou síť Bitcoinu pro přímé P2P spojení, čímž odstraňuje prostředníky, jako jsou Google a Facebook, kteří často shromažďují spoustu údajů o spotřebitelích.

Společnost Impervious Technologies Inc. stojící za internetovým prohlížečem Impervious založeným na síti Lightning nedávno podle tiskové zprávy uzavřela své první kolo počátečního financování. Tým uvedl, že plánuje použít nezveřejněnou získanou částku na rozšíření rychle rostoucí společnosti prostřednictvím pobídek, o kterých doufá, že přilákají vývojáře Bitcoinů a mobilních zařízení.

Společnost Impervious doufá, že získá podíl na trhu, který je v současné době omezen na velké technologické společnosti, jejichž obchodní modely nakonec komoditizují data zákazníků – čímž se zákazníci fakticky stávají produktem. K dosažení tohoto cíle chce Impervious vyvinout uživatelsky přívětivé produkty, včetně mobilního prohlížeče postaveného na Impervious Browser a sady nových aplikací, které se snaží odstranit firemní zprostředkovatele ze služeb, které spotřebitelé chtějí.

„Impervious Browser představuje nový přístup k internetu,“ řekl Meltem Demirors, ředitel pro strategii společnosti CoinShares, která je hlavním investorem seed kola. „Takový, který výchozí standard P2P internetu a poskytuje spotřebitelům tolik potřebnou volbu ohledně toho, kde a jak jsou jejich data ukládána a přenášena.“

Impervious Browser má být uveden na trh ve 2. čtvrtletí roku 2022.“

Mezi významné investory tohoto kola financování patří kromě společností CoinShares a NYDIG také Trammell Venture Partners, Fundamental Labs, Strategic Cyber Ventures, TEN-31 a další, kteří usilují o zavedení skutečného standardu P2P internetu.

„Impervious Browser umožňuje zoomovat bez zoomu, posílat zprávy bez WhatsAppu, publikovat bez Facebooku a identifikovat se bez státu,“ vysvětlil Chase Perkins, zakladatel a generální ředitel společnosti Impervious Technologies, podle tiskové zprávy.

Velké technologické firmy se rozplývají nad svými sliby o bezpečnosti a soukromí ve prospěch rychlosti a dostupnosti. Nemusíme se dívat příliš daleko do minulosti, abychom našli únik dat, který zpochybňuje současné postupy společnosti v oblasti ochrany soukromí. Oddělení od centralizovaného internetu minulosti vyžaduje, aby peníze chránící tyto instituce proudily jinam, nicméně spotřebitelé stále potřebují vědět, že jsou chráněni.

„Iniciativy týkající se ochrany spotřebitelů a infrastruktury související s kybernetickou bezpečností jsou do značné míry nedosažitelné, dokud nezavedeme mechanismy, které posílí ochranu osobních údajů,“ řekl Perkins. „Impervious Browser poskytuje jednotlivcům větší každodenní svobodu rozhodování a kontrolu nad jejich údaji, platbami a komunikací.“

Díky přímému propojení uživatelů způsobem P2P s pomocí sítě Lightning Network umožní Impervious spotřebitelům kryptograficky zabezpečit svá data různými způsoby, které dnes buď vyžadují zprostředkovatele, nebo jsou velmi těžkopádné

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}