Podobné články

Golf a Bitcoin: Největší hry

„Golf je klamně jednoduchý a nekonečně složitý, uspokojuje duši a frustruje intelekt. Je zároveň obohacující i šílený – a je to bezpochyby nejlepší hra, jakou

Společnost Kraken začíná oznamovat zákazníkům, že v listopadu letošního roku odešle jejich údaje finančnímu úřadu

Kryptoměnová burza Kraken posílá klientům dopis, ve kterém jim oznamuje, že po prohraném dlouhém soudním sporu bude muset po právní bitvě, která začala v květnu 2021, předat citlivé údaje daňovému úřadu (IRS).

Dopis, který se tento týden objevil na Redditu, následuje po výzvě IRS a je součástí pokračující snahy daňových úřadů o přístup k informacím souvisejícím s kryptoměnovými transakcemi

IRS původně požadoval řadu záznamů a údajů týkajících se amerických klientů společnosti Kraken. Společnost Kraken se v reakci na tyto požadavky ohradila a zdůraznila svůj závazek zachovávat soukromí klientů. Burza se zapojila do zdlouhavého soudního procesu, aby výzvu zpochybnila

Ačkoli se společnosti Kraken podařilo snížit počet dotčených klientů, soud nakonec burze nařídil, aby předložila informace a transakční historie klientů, kteří v letech 2016 až 2020 uskutečnili transakce přesahující 20 000 USD v kterémkoli jednotlivém roce, což z tohoto případu činí jeden z největších úspěšných pokusů americké vlády získat údaje o investorech do kryptoměn.

Společnost Coinbase byla předmětem podobného předvolání v roce 2018, i když v menším rozsahu. Stejné žalobě byla v roce 2021 vystavena i společnost Circle, a to těsně před žalobou proti společnosti Kraken. Téměř ve stejné době byla burza Poloniex nucena vyhovět podobnému příkazu.

V návaznosti na nedávné návrhy pravidel ze strany FinCEN, které se snaží vyžadovat aktivnější analýzu dat, vedení záznamů a vykazování transakční historie jednotlivců v budoucnu, by tato snaha o doplnění mezer v datech z minulosti měla uživatele toužící po soukromí znepokojovat rozsahem obrazu, který se daňové úřady a další vládní agentury snaží sestavit.

Rozsah, do kterého tyto snahy o shromažďování údajů narůstají, by mohl mít vážné důsledky pro soukromí uživatelů bitcoinu, a to i těch, kteří se rozhodnou nezapojovat se do regulovaných služeb nebo služeb KYC z důvodu snížení počtu lidí, s nimiž mohou splynout.

Pro dotčené klienty to znamená, že společnost Kraken bude muset IRS poskytnout následující informace: jména, data narození, daňová identifikační čísla, adresy, kontaktní údaje a historii transakcí za uvedené roky

Společnost Kraken očekává, že tyto informace bude s IRS sdílet na začátku listopadu 2023

Burza doporučuje klientům, kterých se toto soudní nařízení týká, aby se poradili se svými daňovými poradci a řešili případné daňové povinnosti související s jejich kryptoměnovými transakcemi v uvedených letech.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}