Podobné články

Paradox Ponziho schématu Bitcoin

„Ponziho schéma“ se stalo synonymem pro nejrůznější finanční podvody a peněžní machinace. Když rychlý šestiměsíční kolaps vymazal v roce 2022 z tržní kapitalizace kryptoměn 2

Společnost MicroStrategy a její výkonný předseda Michael Saylor jsou žalováni za daňové podvody

Státní zastupitelství tvrdí, že se Saylor a společnost MicroStrategy spikli za účelem spáchání daňových úniků tím, že od roku 2005 do současnosti podvodně uváděli Saylorův hlavní pobyt.

  • Michael Saylor a společnost MicroStrategy jsou žalováni státním zastupitelstvím
  • Žaloba tvrdí, že se bývalý generální ředitel spikl se společností za účelem spáchání daňových úniků.
  • Žaloba požaduje více než 25 milionů dolarů na zpětném zdanění a penále.

Největší korporátní držitel bitcoinu, společnost MicroStrategy, a její výkonný předseda Michael Saylor jsou žalováni District of Columbia (D.C.) za údajné daňové podvody, jak vyplývá z oznámení generálního prokurátora D.C..

V žalobě se tvrdí, že Saylor se vědomě vyhýbal placení daní z příjmu ve státě D.C., přičemž podvodně tvrdil, že je rezidentem jurisdikce s nižšími daněmi, a přitom si udržoval bydliště ve státě D.C. Kromě toho se v žalobě uvádí, že společnost MicroStrategy se spikla se Saylorem tím, že místním a federálním daňovým úřadům záměrně zamlžila jeho skutečnou adresu.

„Podle informací a přesvědčení se Saylor od roku 2005 do současnosti vyhnul placení dlužných okresních daní ve výši více než 25 milionů dolarů,“ uvádí se ve stížnosti.

Stížnost navíc připomíná události z 80. let, kdy Saylor společnost původně založil, přes přemístění sídla společnosti, aby se vyhnul daňové zátěži v 90. letech, až po jeho údajné dlouholeté rutinní využívání jachet kotvících v řece Potomac.

„Žalovaný Saylor měl v každém zdaňovacím období od roku 2005 až do současnosti bydliště v okrese nebo byl zákonným rezidentem okresu, případně obojí,“ pokračuje žaloba.

V žalobě se uvádí, že Saylor rovněž zveřejnil několik „opovržlivých“ příspěvků na sociálních sítích na Facebooku, které podporují tvrzení, že v oblasti žije od roku 2005 do současnosti.

Nedávno bylo oznámeno, že Saylor odstoupí z výše uvedené funkce generálního ředitele a převezme funkci výkonného předsedy. Tento krok měl Saylorovi umožnit soustředit se na bitcoinové iniciativy v ekosystému a také pokračovat v řízení bitcoinové akviziční strategie společnosti MicroStrategy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}