Podobné články

Společnost Ocean přidává možnost výběru šablony bloku

Společnost OCEAN Mining vydala aktualizaci softwaru svého poolu, která umožňuje těžařům individuálně si vybrat ze sady různých šablon bloků, na kterých budou těžit. Těžaři si v tuto chvíli mohou vybrat mezi těmito třemi šablonami:

  • Výchozí šablona OCEAN Knots, která filtruje veškeré transakce s nápisem a také zavádí dodatečné omezení OP_RETURN na maximálně 42 bajtů pro transakce využívající OP_RETURN.
  • Jádro bitcoinu opraveno aktualizací Ordisrespector, která filtruje transakce s nápisy.
  • Výchozí šablona Bitcoin Core, která neimplementuje žádné další filtry transakcí.

Tato nová možnost je odrazovým můstkem k jejich konečnému cíli, kterým je umožnění Stratum v2, aby si každý těžař využívající pool mohl při těžbě s pool sestavit libovolnou šablonu bloku. Má to však jeden háček. Pro všechny těžaře využívající buď výchozí šablonu Knots, nebo patch Bitcoin Core + Ordisrepsector bude OCEAN nadále ctít propagační feerate od spuštění 0 %. Nicméně pro všechny těžaře, kteří se rozhodnou využít výchozí šablonu Bitcoin Core, bude k jejich příspěvkům do poolu připojen poplatek ve výši 2 %.

Rozhodnutí společnosti OCEAN zavést filtrování transakcí nebylo populární volbou, o čemž svědčí velký odpor po jejich opožděném oznámení této politiky po oficiálním spuštění poolu. Tato nová možnost výběru šablony je reakcí na tento odpor, ale neznamená to, že by otočili a opustili svůj postoj, že inskripce a další třídy transakcí jsou pro síť Bitcoin škodlivé. Uplatňují 2% poplatek na šablony vytvořené v jádře, aby fungoval jako odrazující prostředek pro jejich uživatele od výběru této šablony, což podle jejich názoru vytváří negativní dopad na síť jako celek.

Co z toho nakonec vzejde, záleží na uživatelích OCEAN. Ekonomicky racionální by bylo, kdyby si každý, kdo těží v síti OCEAN, vybral výchozí šablonu Bitcoin Core, protože to bude šablona, která bude generovat maximální množství příjmů z výroby bloků. Na druhou stranu je však třeba vzít v úvahu 2% poplatek, který se vztahuje na tuto šablonu, a nikoli na ostatní. Pokud je poplatek účtovaný společností OCEAN za používání šablon Core větší než rozdíl v ziskovosti mezi šablonou Core a ostatními šablonami, pak odpověď na otázku, která z nich je ekonomicky výhodnější, není tak jednoznačná.

Nakonec však budou rozhodovat sami těžaři podle svých ekonomických a ideologických motivů, což je to, co si nakonec společnost OCEAN vytkla za cíl: vrátit rozhodování do rukou samotných těžařů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}