Podobné články

Společnost Samsung Securities se připojuje k obřím makléřským společnostem a prosazuje bitcoiny a kryptoměny:

Společnosti Samsung Securities, Mirae Asset Securities a pět dalších obřích makléřů podalo žádost o spuštění burzy kryptoměn v Jižní Koreji v roce 2023.

  • Sedm velkých domácích společností obchodujících s cennými papíry v Jižní Koreji žádá o povolení provozovat burzy kryptoměn.
  • Ve zprávě jsou jmenovitě uvedeny dvě společnosti: Mirae Asset Securities a Samsung Securities.
  • Institucionální ekosystém digitálních aktiv v Jižní Koreji zaznamenává zvýšenou poptávku po místních prezidentských volbách Yoon Suk-Yeola

Sedm velkých domácích společností obchodujících s cennými papíry v Jižní Koreji podalo žádost o zřízení burzy pro bitcoin a další kryptoměny, uvádí místní zpráva NewsPim.

Ve zprávě byly uvedeny pouze dvě z těchto společností, Samsung Securities a Mirae Asset Securities. Všech sedm společností však požádalo o předběžné schválení provozování burzy v první polovině roku 2023.

Mirae je největší investiční banka podle tržní kapitalizace v Jižní Koreji se spravovanými aktivy ve výši 648 miliard USD. Společnost obchodující s cennými papíry plánuje založit dceřinou společnost v rámci své konzultační složky Mirae Consulting, která bude burzu provozovat.

Kromě toho se Mirae podle zprávy snaží získat technické pracovníky pro výzkum a vývoj bitcoinu a dalších platforem založených na blockchainu

Podobně i Samsung provádí studie, jak nejlépe vstoupit do ekosystému bitcoinu a kryptoměn. Společnost obchodující s cennými papíry se v loňském roce pokusila stát v čele vývoje platformy pro obchodování s kryptoměnami, ale podle zprávy se jí nepodařilo získat potřebné talenty.

Náhlý příliv institucionálního zájmu v Jižní Koreji byl údajně způsoben nedávným zvolením Yoon Suk-Yeola prezidentem. Jihokorejský prezident ve své kampani slíbil deregulaci trhu s bitcoiny a kryptoměnami:

„Musíme přejít na systém negativní regulace, abychom zajistili, že alespoň trh s virtuálními aktivy nebude mít žádné starosti,“ řekl tehdy Suk-Yeol.

Komise pro finanční služby (FSC) v zemi skutečně plánuje jednat s regulační úpravou tím, že bude prosazovat regulační rámec pro tyto typy společností. O tento rámec podle zprávy běžně žádá Severokorejská asociace finančních investic.

Kromě toho FSC údajně zreviduje stávající legislativu pro kryptoměny a cenné papíry s cílem oddělit tokeny s cennými papíry a tokeny bez cenných papírů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}