Podobné články

Společnost ZEBEDEE, která se zabývá hraním bitcoinů, zakládá neziskovou organizaci zabývající se vývojem bitcoinů s otevřeným zdrojovým kódem

Společnost No Big Deal se v současné době zaměřuje na infrastrukturu Lightningu a podporu hostovaných kanálů, aby se odstranila potřeba správcovských uživatelů Lightningu.

Společnost ZEBEDEE, která se zabývá bitcoinovými hrami, oznámila vznik neziskové organizace No Big Deal (NDB), která se zabývá dalším rozvojem open source pro Bitcoin a Lightning Network, podle zprávy zaslané časopisu Bitcoin Magazine.

„NBD nic neprodává, nenabízí služby ani nepodporuje produkty,“ uvedl Andre Neves, spoluzakladatel a technický ředitel společnosti ZEBEDEE. „Pouze píše kód a dává ho světu, aby si s ním dělal, co chce.“

V současné době již NBD přispěla do řady projektů. Nezisková organizace například poskytla kód pro Open Bitcoin Wallet, což je pokročilá neúřední Lightning peněženka, která může podporovat hostované kanály.

Kromě toho NBD přispěla i do projektu Poncho, což je zásuvný modul pro jádro Lightning (CLN), a démona, který umožňuje podporu hostovaných kanálů pro uzly známého jako Cliche.

Kromě toho nezisková organizace přispěla také na Immortan, knihovnu Lightning Network, která poskytuje vývojářské možnosti plug and play, a LN Metrics, nástroj pro porovnávání dat k určení optimálních uzlů Lightning, rovněž obdržely příspěvky od NBD.

„V podstatě jsme vytvořili celou sadu nástrojů pro moderního suverénního jednotlivce, od klienta, který použijete k založení uzlu, až po peněženku, kterou použijete k samosprávě svých prostředků,“ řekl Neves.

Společnost se doposud soustředila z velké části na podporu hostovaných kanálů a sítě Lightning Network. Hostované kanály slouží k usnadnění přesunu finančních prostředků přes Lightning a snížení kapitálové náročnosti tím, že odstraňují nutnost uzamčení finančních prostředků. Nevýhodou uzamykání prostředků je zřejmá potřeba bitcoinových rezerv, na jejichž udržení někteří uživatelé nemají likviditu.

Důležité je u těchto konkrétních příspěvků poznamenat, že pokračující rozšiřování podpory hostovaných kanálů a další růst sítě Lightning odstraňuje potřebu depozitních služeb, jaké nabízí například samotná společnost ZEBEDEE.

„To otevírá dveře k tomu, aby více lidí provozovalo svůj vlastní software, klienty a infrastrukturu namísto využívání ziskových služeb, jako je ZEBEDEE,“ uvádí se v tiskové zprávě. „Ale to je tak trochu smyslem Bitcoinu, takže o nic nejde.“

„Tohle je přece úplně jedno.“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}