Podobné články

Správa bitcoinových aktiv se rozroste na 650 miliard dolarů: Alliance Bernstein

Společnost Alliance Bernstein (AB), významný správce aktiv v hodnotě 646 miliard dolarů, předpověděla, že odvětví správy bitcoinových a kryptografických fondů čeká pozoruhodný růst, který může v příštích pěti letech dosáhnout ohromující hodnoty 650 miliard dolarů.

Tato prognóza přichází v návaznosti na nedávný vývoj, který posílil výhled institucionálního přijetí Bitcoinu firmami z Wall Street

AB odhaduje, že současná velikost sektoru správy kryptofondu činí přibližně 45-50 miliard USD. Analytici firmy však tvrdí, že toto číslo má potenciál do roku 2028 nabobtnat na více než 500 miliard USD v aktivech. Tato transformace by znamenala přechod od toho, co společnost AB nazývá „chalupářským průmyslem“, k plně formalizovanému, regulovanému sektoru správy aktiv.

Předpokládaná poptávka, která bude hnací silou tohoto růstu, by měla pocházet z různých zdrojů, včetně investičních poradců, služeb správy majetku, produktů privátního bankovnictví a zvýšené dostupnosti burzovně obchodovaných fondů (ETF) Bitcoin prostřednictvím přímých účtů makléřů.

Podle společnosti AB by dosažení tohoto ambiciózního cíle vyžadovalo, aby bitcoinové ETF získaly 10% podíl na celkové tržní kapitalizaci bitcoinu i etherea, zatímco na likvidní kryptofondy by připadalo 5-6 %

Zásadní je, že nedávný vývoj výrazně zlepšil vyhlídky bitcoinových ETF. Tradiční finanční těžké váhy, jako jsou Blackrock a Fidelity, spolu s dalšími, podaly žádosti o Bitcoin ETF. Navíc soudní rozhodnutí, zejména případ Grayscale, přiměla americkou Komisi pro cenné papíry (SEC), aby přehodnotila svůj postoj ke krypto ETF.

AB se nyní domnívá, že pravděpodobnost schválení SEC do začátku roku 2024 se podstatně zvýšila

Analytici AB navíc zdůraznili rostoucí význam stablecoinů a upozornili na jejich klíčovou roli při přijímání plateb. Zdůraznili potenciální transformaci stablecoinů z offshorových, neregulovaných kryptoaktiv na regulované nástroje s širší využitelností v hlavním proudu plateb a globálního vypořádání

Tyto předpovědi jsou v souladu s dřívějšími zprávami společnosti AB Bernstein, které uváděly, že nedávné rozhodnutí GBTC bylo významným krokem vpřed a že spotový ETF na bitcoiny by mohl získat schválení mezi polovinou října a polovinou března 2024.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}