Podobné články

Studenti středních škol v Salvadoru mohou získat diplom v bitcoinech

Dvě veřejné školy v Salvadoru nabízejí odborný kurz, který vyučuje bitcoiny jako diplom založený na praktických dovednostech a započítává se do maturity.

 • Nevládní organizace My First Bitcoin ve spolupráci s IBEX Mercado právě oznámila, že v Salvadoru absolvovalo 38 studentů středních škol s diplomy o bitcoinech.
 • Výuka bitcoinů probíhá prostřednictvím odborného programu na veřejných školách, kde slouží jako diplom založený na praktických dovednostech, který je nutný k maturitě.
 • Včera společnosti oznámily, že diplom o bitcoinu přijala druhá škola. 25. června nevládní organizace (NGO) s názvem My First Bitcoin ve spolupráci se společností IBEX Mercado, která se zabývá pouze bitcoiny, oznámila, že v Salvadoru absolvovalo 38 středoškoláků s diplomem o bitcoinu prostřednictvím nového odborného programu. Časopis Bitcoin Magazine ji následně oslovil s žádostí o rozhovor, aby s ní probral úspěch a budoucnost tohoto programu.

  Complejo Educativo Ignacio Pacheco Castro neboli La Pacheco je veřejná škola, která slouží své komunitě již 75 let. Nedávno se škola rozhodla, že svým studentům nejlépe poslouží, když jim nabídne odborné vzdělání a tituly v programu nazvaném Bachillerato Vocacional.

  Rodrigo Ayala, který je členem salvadorského zákonodárného shromáždění a věrným zastáncem La Pacheco, představil letos v únoru škole společnost IBEX se záměrem přinést do tohoto odborného programu vzdělávání v bitcoinech. Brzy poté IBEX navázal spolupráci se společností My First Bitcoin – která vytvořila učební osnovy – a IBEX poskytl finanční podporu programu. Dne 23. dubna zahájila společnost My First Bitcoin výuku první třídy studentů

  Nový učební plán se skládá z 10 lekcí, které zahrnují: úvod do měnových systémů, důsledky fiat, měnovou historii, pochopení bitcoinu, peněženky a bitcoinovou síť, problém dvojího utrácení a uzly, bezpečnost a těžbu, hodnotu bitcoinu, Lightning Network a budoucnost bitcoinu a závěrečný projekt.

  Absolvování závěrečné zkoušky navíc vyžaduje, aby studenti: vytvořili bitcoinovou peněženku, vytvořili zálohu této peněženky, provedli obnovu peněženky z jiné existující zálohy a převedli bitcoiny z jedné peněženky do druhé.

  Bachillerato Vocacional umožňuje studentům získat osm diplomů založených na dovednostech jako součást požadavků na absolvování studia a zároveň jim poskytuje praktické dovednosti pro život. Pro studenty školy La Pacheco je nyní Bitcoin jedním z těchto diplomů založených na dovednostech. Diplom Bitcoin však nekončí na jedné škole.

  V Atacu v Salvadoru začíná výuka bitcoinů

  Můj první bitcoin

  Společnost My First Bitcoin včera oznámila, že v Atacu v El Salvadoru přijme bitcoinový diplom další veřejná škola. Kromě toho budou učitelům, rodičům a okolním komunitám nabídnuty bezplatné týdenní kurzy o bitcoinech v každé komunitě, která kurz nabízí.“

  „Hledáme společnosti, organizace nebo jednotlivce, kteří chtějí podpořit náš projekt, abychom mohli tento program rozšířit do dalších škol v Salvadoru a okolních zemích,“ uvedl zástupce společnosti My First Bitcoin pro Bitcoin Magazine.“

  My First Bitcoin

  „Jako první země na světě, která přijala Bitcoin, věříme, že to, co se stane v Salvadoru, vytvoří mocné precedenty,“ uvedly IBEX a My First Bitcoin společně v tiskové zprávě. „Kvalitní a nestranné vzdělávání bude mít zásadní význam pro zajištění toho, aby tyto precedenty byly pozitivní.“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}