Podobné články

Golf a Bitcoin: Největší hry

„Golf je klamně jednoduchý a nekonečně složitý, uspokojuje duši a frustruje intelekt. Je zároveň obohacující i šílený – a je to bezpochyby nejlepší hra, jakou

Texas je zemí bitcoinů, ať už s USA, nebo bez nich.

Texas je historicky nezávislý stát, který díky svému trvalému přijetí Bitcoinu zaujímá vedoucí postavení v oblasti inovací, ať už se zbytkem USA, nebo bez něj

Jedná se o názorový editorial Jamese Collinse, finančního profesionála se zkušenostmi s různými třídami aktiv.

„Podporujeme to, prosazujeme to. Ale řekl bych, že poskytujeme platformu … pro ty, kteří se zabývají Bitcoinem, abychom se ujistili, že mají kam přijít.“

Výše uvedená slova pronesená texaským guvernérem Gregem Abbottem jsou jasnou připomínkou obrovské síly ukryté v různých složkách Bitcoinu, které umožňují systému organicky řídit stát nebo národ do sféry nezávislosti a etické, fiduciární odpovědnosti za své občany.

V kombinaci amerického ducha „výstřelu, o kterém slyšel celý svět“ v roce 1775 a „Remember The Alamo“ v roce 1836 má Texas díky „bloku, o kterém slyšel celý svět“ v roce 2009 příležitost získat absolutní státní nezávislost prostřednictvím matematické nezávislosti. Toto je můj rozbor charakteristik Texasu, vlivu historických událostí a způsobu, jakým se prostřednictvím Bitcoinu může Texas stát naprosto suverénním.

Stát osamělé hvězdy

Texas je jedním z nejúchvatnějších států Unie. Počínaje texaskou revolucí, kdy byla použita vlajka s nápisem „pojďte a vezměte si ji“, když osmělená a přesilou přečíslená skupina texaských povstalců vyhrála bitvu u San Jacinta a vybojovala nezávislost Texasu, se tento stát vždy vyznačoval duchem svobody.

Texas se poté stal Texaskou republikou, zvolil si Sama Houstona za svého prvního prezidenta a hrdě vyvěsil vlajku Osamělé hvězdy, která jej reprezentovala jako vlastní stát. V roce 1846 byl Texas anektován Spojenými státy a využit jako předmostí pro expanzi Spojených států na západ, která vyvrcholila uzavřením smlouvy Guadalupe-Hidalgo a vyplacením 15 milionů dolarů Mexiku za rozsáhlá území na západě. Texas se později v roce 1861 oddělil od Spojených států a během občanské války se postavil na stranu Konfederace.

Když se Abraham Lincoln pokoušel vybojovat nezávislost na jihu, byl zjevně pod peněžním tlakem. Jeho pocity možná vystihuje údajný Lincolnův citát: „Mám dva velké nepřátele, jižanskou armádu před sebou a bankéře v týlu. Z těch dvou je ten v mém týlu mým největším nepřítelem.“

Aby tyto problémy vyřešil, vydal Lincoln na financování válečných výdajů peníze na bázi úvěru v zelené bankovce. Tato krátká lekce z historie poukazuje v podstatě na dvě věci:

  1. Polarizace mezi státy (v tomto případě severní průmyslníci vs. jižní agrárníci) může vést k událostem, které negativně ovlivní všechny státy (tj, občanská válka)
  2. Soukromé vydávání měny je trnem v oku státům, které se snaží jednat nezávisleji na federální vládě, a může vést k větší centralizaci

Je tedy Texas při dnešním štěpení státních ideologií připraven přijmout nový, neutrální a mírumilovný způsob, jak vyjádřit svého nezávislého ducha a touhu udržet prosperitu svých občanů?

Věk vlastní suverenity

Věk vlastní suverenity jednotlivce nastává díky Bitcoinu a mohl by znamenat vznik způsobu, jak upevnit a vyjádřit práva států.

Texas má za sebou historii soběstačnosti a podpory individuální svobody. Jeho étos tvoří dokonalou kombinaci oříškového másla a želé s otevřeným, decentralizovaným měnovým protokolem Bitcoinu bez povolení. Jako takový se Texas zdá být nejvíce připraven vstřebat ekonomickou realitu, kterou taková finanční síť slibuje – takovou, která znamená, že nelze násilně vstoupit mezi uživatele a jejich peníze, a která by v případě ohrožení způsobila, že by se tito uživatelé sebrali a odešli a svou ekonomickou sílu si vzali s sebou. Přijetí tohoto ekonomického posunu státem lze pochopit na základě pokračujícího nárůstu těžby bitcoinů v Texasu, přijetí zákona 1576 a současného plánu na zřízení velvyslanectví Salvadoru v Texasu

Texas je navíc největším producentem energie ve Spojených státech. Tato výhoda má podstatný význam, jak je vidět na přílivu a pokračujícím růstu těžby bitcoinů ve státě po zákazu těžby v Číně v roce 2021. Texas bude jistě i nadále využívat svůj étos a produkci energie k dalšímu rozvoji těžby bitcoinů. Možná brzy využije bitcoin jako rezervní aktivum státní pokladny, aby využil svého zaručeného oddělení od nestabilního světa, což bude hnací silou rozvoje a modernizace místní infrastruktury pro další těžbu bitcoinů. Výsledky těchto činností by se promítly do dalších hospodářských odvětví státu, aby se zvýšil přínos pro jeho občany, což by dále motivovalo větší zájem o produktivní imigraci obyvatelstva státu.

Závěrem lze říci, že v průběhu historie byly státy zataženy do ničivých válek, přinejmenším částečně kvůli své neschopnosti provozovat státní ekonomiku tak, jak uzná za vhodné. Schopnost všech států přijímat rozhodnutí, která nejlépe slouží jejich občanům, spočívá v jejich schopnosti řídit svůj vlastní ekonomický osud, který začíná u peněz.

Bitcoin vzkvétá díky étosu v Texasu od svého vzniku a jeho další rozkvět dává Texasu konečnou pojistku. Umožňuje státu, aby byl i nadále důležitým motorem národní ekonomické aktivity a pomohl Spojeným státům udržet si náskok v rychle se měnícím 21. století, nebo se v nejhorším případě nakonec oddělil a vytvořil severní hranici obrovské oranžové ekonomické zóny, která by se mohla rozprostírat po celé Latinské Americe až po Salvador. Texas díky svému historickému étosu nezávislosti a soběstačnosti vzkvétá spolu s otevřenou decentralizovanou peněžní sítí Bitcoin bez povolení. Další pronikání Bitcoinu do všech aspektů texaské ekonomiky mu umožní stát vysoko jako maják ekonomické svobody, když to lidstvo bude nejvíce potřebovat.

Tento příspěvek napsal James Collins. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}