Podobné články

Twitter se připravuje na platby, mohly by zahrnovat bitcoin a kryptoměny: FT

Twitter Elona Muska se chystá přidat platební funkce, které by potenciálně mohly zahrnovat i kryptoměny, uvedly interní zdroje listu Financial Times.

  • Twitter se připravuje na platby a bitcoin by mohl být ve hře.
  • Podle zprávy Financial Times je Elon otevřený přidání BTC a kryptoměn do své vize plateb na Twitteru.
  • I když by vize „super aplikace“ upřednostňovala fiat, její budoucnost bude pravděpodobně zahrnovat i alternativní způsob platby.

Twitter Elona Muska údajně začal žádat o regulační licence po celých Spojených státech ve zjevné přípravě na zahájení zprostředkování plateb prostřednictvím aplikace.

Lidé blízcí společnosti uvedli, že Twitter „začal s malým týmem mapovat architekturu potřebnou pro zprostředkování plateb na platformě“, která by potenciálně mohla zahrnovat funkcionalitu pro platby v kryptoměnách, uvedl list Financial Times.

Podle zdroje FT Musk uvedl, že chce, aby Twitter nejprve sloužil fiat platbám, ale aby byl vytvořen s možností umožnit později i kryptoměny. Nebylo by to poprvé, co by podniky Elona Muska umožňovaly transakce v bitcoinech. Musk již dříve přijal bitcoin pro své elektromobily Tesla, ale později tuto možnost odvolal kvůli obavám o obnovitelné zdroje energie.

Ačkoli neexistují žádné pevné plány na zavedení této interoperability, Musk od svého převzetí firmy pro sociální média důrazně opakuje, že chce, aby se z ní stala obecnější „superaplikace“ Tomuto multifunkčnímu přístupu by velmi prospěla zvýšená funkčnost levných a okamžitých plateb pomocí platformy, jako je Bitcoin Lightning Network.“

Twitter již dříve testoval „spropitné“ prostřednictvím Bitcoin Lightning Network prostřednictvím Strike Jacka Mallerse, později přidal možnost, aby uživatelé přidali adresu Bitcoin a mohli tak přímo přijímat své spropitné.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}