Podobné články

Twitter zavírá zasedání, protože Musk vyzývá k hlasování akcionářů

Twitter (TWTR) dnes ztratil a uzavřel na 45,08 USD oproti nabídce Elona Muska za 54,20 USD v hotovosti, protože se stále více spekuluje o tom, zda představenstvo schválí prodej CEO společnosti Tesla.
Saúdskoarabský princ a hlavní akcionář Twitteru Alwaheed bin Talad vyjádřil svůj nesouhlas s Muskovou nabídkou ve svém tweetu, na což Musk reagoval otázkou, kolik přesně Twitteru Saúdové vlastní, a zpochybnil názory království na svobodu projevu.
Šéf společnosti Tesla na Twitteru také upozornil na důležitost umožnění hlasování o jeho nabídce a připomněl, že „[akcionáři] vlastní společnost, nikoliv představenstvo“.
Generální ředitel společnosti Strike Jack Mallers pro CNBC uvedl, že podporuje Muskovu koupi společnosti, zejména pokud to znamená zavedení kryptoměny do aplikace. „Se správným vedením by se Twitter mohl stát platebním byznysem,“ řekl Mallers.
Musk dnes shodou okolností také vystoupil na konferenci TED2022 v kanadském Vancouveru, kde vyjádřil přání menší regulace a větší ochrany svobody projevu.
Pokud se podíváme na vývoj ze strany Twitteru, správní rada se sešla dnes ráno v 10 hodin dopoledne středoevropského času, ale kromě volného tlachání ohledně diskusí o přijetí obranné pilulky typu poison pill zatím nic konkrétního neprosáklo. Twitter také naplánoval na 17:00 ET firemní radnici.
NYPost mezitím informoval, že soukromá investiční společnost Thoma Bravo zvažuje předložení vlastní nabídky na koupi společnosti.
Dnešní vývoj akcií naznačuje, že trh je k Muskově získání společnosti skeptický, cena akcií během pravidelné seance skutečně klesla a uzavřela o 1,7 % na 45,08 USD oproti Muskově nabídce 54,20 USD. Po skončení obchodování akcie vzrostly o 3,5 % na 46,67 USD.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}