Podobné články

UPROSTŘED P2P CLAMPDOWN, NIGÉRIE BITCOINERS POSILUJE ŽENY S BITCOIN VZDĚLÁVÁNÍ

V souvislosti s probíhajícími zásahy proti peer-to-peer (P2P) v Nigérii učinila tamní bitcoinová komunita pozoruhodný krok směrem k posílení postavení žen, když Mezinárodní den žen věnovala vzdělávání a povznesení žen prostřednictvím bitcoinového vzdělávání. Dne 16. března 2024 se stovky žen z různých prostředí, od studentek a podnikatelek po profesionálky a ženy v domácnosti, které spojila společná touha učit se a růst v digitálním věku, sešly a zúčastnily se řady vzdělávacích iniciativ zaměřených na posílení postavení žen demystifikací Bitcoinu a decentralizovaných technologií digitálního financování. Každé sezení poskytlo účastníkům neocenitelné poznatky od špičkových odbornic z různých oblastí života. Tochi Onyia, Ure Utah a Ifeoluwa Adegoke otevřely účastníkům myšlení o nekonečných příležitostech, které na ně čekají ve světě financí a technologií s otevřeným zdrojovým kódem, a použily svou osobní kariérní cestu jako kontaktní bod pro mladé ženy směrem k prozkoumání složitostí Bitcoinu jako technologie a jeho potenciálu změnit jejich finanční budoucnost.

Prolomení bariér

Navzdory regulačním problémům, které obklopují blockchain a digitální finanční systém v Nigérii, organizátoři zůstali ve svém poslání posílit postavení žen neochvějní. Tím, že je vybavili znalostmi a dovednostmi v oblasti Bitcoinu, Open Source Tech a Business Analysis, se snažili prolomit bariéry finančního začlenění a vytvořit příležitosti pro ekonomické posílení. Akce pořádaná svolavatelem Women In Bitcoin Club, sponzorovaná firmami zaměřenými na digitální finanční technologie, Noones, DigiOats, kreativními médii BloccAfricaAfrica a dalšími domácími P2P kanály, jako je NickXchange, se ukázala být významným milníkem v podpoře finanční inkluze a rovnosti pohlaví v nigerijském prostoru digitální ekonomiky. Tito přední zastánci decentralizovaných technologií a finančních inovací předvedli své neochvějné odhodlání prosazovat pozitivní změny a podporovat kulturu začleňování a posilování postavení. Jejich účast přispěla k tomu, že akce byla velmi úspěšná a oslovila širší publikum žen v celé Nigérii.

Výhled do budoucna

Zatímco nigerijští bitcoineři přemýšlejí o úspěchu této průkopnické iniciativy, zůstávají i nadále pevně odhodláni rozvíjet finanční gramotnost a podporovat rovný přístup žen k ekonomickým příležitostem. Díky pokračující podpoře zúčastněných stran a příznivému regulačnímu prostředí jsou připraveni v následujících měsících a letech rozšířit svůj dosah a mít ještě větší dopad. V době nejistoty a otřesů prokázaly odolnost a odhodlání v úsilí vzdělávacích pracovníků o posílení postavení žen prostřednictvím vzdělávání a technologií. V době, kdy svět slaví Mezinárodní den žen, se inspirujme jejich příkladem a pokračujme v práci na budoucnosti, v níž budou mít všechny ženy znalosti, zdroje a příležitosti k tomu, aby se jim dařilo v digitální ekonomice, konkrétně v Africe a na globálním Jihu ve velkém měřítku

Tento příspěvek napsala jako host Heritage Falodun. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}