Podobné články

Duplexní demokracie

Tento článek je uveden v časopise Bitcoin Magazine’s „The Primary Issue“. Klikněte zde a získejte roční předplatné časopisu Bitcoin.“ „Každé volby jsou jakýmsi předaukčním prodejem

Posmrtná zpráva o spuštění lodi Ocean Launch

No, řekněme, že spuštění Oceánu ze společenského hlediska nebylo nijak hladké. Rozhodnutí odfiltrovat transakce provádějící nápisy mělo být jasně sděleno v den spuštění, místo toho

V roce 2023 vstoupí bitcoin do fáze „A pak se s vámi poperou

Vzhledem k tomu, že makroekonomická dluhová spirála se v roce 2023 vymkne kontrole, měli by se uživatelé bitcoinu připravit na to, že se boj zintenzivní.

Jedná se o názorový úvodník Mickeyho Kosse, absolventa West Pointu, který vystudoval ekonomii. Než přešel k finančnímu sboru, strávil čtyři roky u pěchoty.“

„Nejdřív tě ignorují, pak se ti smějí, pak s tebou bojují, pak vyhraješ.“

-Atribut Mahátmy Gándhího

V době psaní tohoto článku americký Senát právě představil zákon o boji proti praní špinavých peněz z digitálních aktiv z roku 2022. Návrh zákona obsahuje mnoho hrozivých aspektů, jako jsou zákony o KYC pro peněženky s vlastní úschovou a požadavky na licence pro převodce peněz.

Tento návrh zákona také přichází v návaznosti na nedávné odhalení Evropské centrální banky (ECB), že Bitcoin je na „uměle vyvolaném posledním dechu před cestou do bezvýznamnosti“ Přibližně o týden později jeden z úředníků banky oznámil, že zvažuje zákaz Bitcoinu a kryptoměn, aby zmírnila škody na životním prostředí.

Nemyslíte si však, že s prohlubující se energetickou krizí v Evropě mají evropští regulátoři na práci větší ryby, například rostoucí využívání uhelné energie v Německu? Nebo snad politici a úředníci začínají chápat Bitcoin a to, jak převažuje misky vah moci? Když o tom tak přemýšlím… možná ne.

Níže je vlákno od Level39 zobrazující svědectví z nedávného slyšení před bankovním výborem Senátu

Myslím, že tohle je jen začátek fáze „pak se s vámi poperou“ a v roce 2023 to bude jen horší. Buďte letos ostražití. Zákaz a většinu nařízení by sice bylo komicky nemožné skutečně prosadit, ale posloužily by jako výrazný urychlovač širokého rozšíření. Držel bych ucho u země (a pravděpodobně i u bitcoinového Twitteru), abych měl přehled o situacích, které by mohly být ovlivněny mořem telefonátů vašim vládou zvoleným zástupcům, stejně jako se to stalo s návrhem zákona o infrastruktuře v roce 2021.

Dluhová spirála… se roztáčí

Naštěstí si myslím, že se stále více lidí začne probouzet z matrixu a uvědomovat si, jak špatná situace ve skutečnosti je. Faktem je, že v tuto chvíli začíná být docela těžké ji zastřít

Nejlepší bilance centrálních bank

Výše uvedený graf je v podstatě můj nový oblíbený obrázek. Když se mě lidé v poslední době ptají na Bitcoin, stačí jim ukázat tento graf a celkem rychle pochopí rozsah tvorby peněz v éře COVID-19 v roce 2020. Co zatím tak docela nechápou, je, že to bude pokračovat, a to pravděpodobně ve stále větší míře a intervalech.

Federální vláda USA bude mít již v roce 2023 deficit ve výši 1 bilionu dolarů (to je 12 nul, přátelé). I kdyby americká vláda zrušila celou armádu a zrušila předpokládaný rozpočet ministerstva obrany ve výši 800 miliard dolarů, rozpočet by v roce 2023 podle odhadů stále hospodařil v červených číslech. Opravdový kopanec je v tom, že deficit bude pravděpodobně mnohem vyšší, což znamená, že bude nutné vydat více dluhu, a to v období rostoucích úrokových sazeb v důsledku zpřísňování sazeb Federálního rezervního systému

Source

Rozpočtový úřad Kongresu předpokládá, že záporný růst HDP je přibližně stejně pravděpodobný jako nižší než očekávaný kladný růst. Když to spojíme s očekávaným nárůstem nezaměstnanosti, dostaneme dvojí fiskální ránu. Za prvé, nezaměstnanost a záporný růst HDP znamenají nižší daňové příjmy federální vlády, což znamená potenciálně vyšší deficit, tj. vyšší zadlužení. Když k tomu přidáte skutečnost, že dluh je vydáván výrazně vyšší rychlostí, máte ingredience pro zrychlující se dluhovou spirálu.

I kdyby vše šlo zcela podle plánu, bilionový deficit rozhodně není nic, co by stálo za oslavu. Myslím, že čísla mluví sama za sebe. Lidé, se kterými pracuji a se kterými se přátelím, si toho opravdu začínají všímat a začínají mít obavy; lidé, kteří se dříve o ekonomiku nezajímali ani trochu.“

A až se všechen ten pověstný materiál dostane do víru dění, můžete se vsadit, že Fed hned zakročí dalším tiskem peněz. Přidání asi bilionu dolarů k dluhu s 5% úrokem? To se asi nestane. Vsadím se, že úrokové sazby nebudou o moc vyšší ještě dlouho. Kvantitativní uvolňování tři je mrtvé. Ať žije kvantitativní uvolňování v nekonečnu.

Source: TBL Substack

Shodou okolností jsem při psaní tohoto článku obdržel výše uvedený článek v e-mailu od Bitcoin Layer. Vypadá to, že se mnou souhlasí. Růst sazeb už nemůže být o moc větší, než už byl. Jsou v podstatě mimo hru.

Bitcoin Reignites The Pioneer Spirit

Kdysi dávno, na místě zvaném Amerika, lidé přebírali zodpovědnost za své činy a vydávali se hledat dobrodružství a příležitosti na Západ. Název Oklahoma Sooners pochází z Oklahomské pozemkové horečky v roce 1889, kdy se téměř 50 000 Američanů seřadilo na okraji „nepřidělených pozemků“ a závodilo o své podíly v nezastavěné divočině, která se stala Oklahomou.

Stejně jako stavění usedlostí v 19. století je i bitcoin týmovým sportem a závodem. Je to závod v tom smyslu, že pokud nepřevezmete odpovědnost a nepřihlásíte se o svůj podíl v kyberprostoru dříve než někdo jiný, možná jste propásli životní příležitost. Je to týmový sport v tom smyslu, že úspěšné přijetí Bitcoinu do svého života bude pravděpodobně vyžadovat určitou míru pomoci od ostatních.

Kolik videí BTC Sessions jste zhlédli, než jste si zřídili svou první hardwarovou peněženku? Za jak dlouho poté jste skutečně poslali nějaké UTXO na svou adresu pro vlastní úschovu? Jak dlouho trvalo, než jste vůbec zjistili, co je to UTXO?“

Bitcoin je nová hranice, digitalizace nezadaných pozemků na starém americkém Západě. Cesta je plná nebezpečí a nástrah, ale odměnou je příležitost, kterou už během našich životů pravděpodobně nikdy neuvidíme. Ano, každý dostane bitcoin za cenu, kterou si zaslouží, ale to neznamená, že mu nemůžete pomoci urychlit proces učení.

Udělejme z roku 2023 rok, kdy vypustíme burzy; auditujme je kvůli papírovým bitcoinům čistě tupým úderem. Vyzývám vás, abyste se pokusili ztělesnit ducha průkopníka hospodaření a pomohli to uskutečnit; abyste pomohli svým přátelům a rodině pochopit tento fenomén a příležitost. Abyste jim pomohli převzít vlastní péči a uchovat jejich bohatství suverénním způsobem. Pomozte dovést koně takříkajíc k vodě. Nemůžete zachránit všechny, ale můžete se alespoň pokusit pomoci jim pochopit, co přichází, a uplatnit jejich nárok na novém Divokém západě v kyberprostoru.

Tento příspěvek napsal Mickey Koss. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}