Podobné články

Vaši přátelé z Precoineru možná nechápou problémy, které Bitcoin řeší

Toto je názorový článek Mickeyho Kosse, absolventa West Pointu, který vystudoval ekonomii. Než přešel k finančnímu sboru, strávil čtyři roky u pěchoty.

Může se to zdát neintuitivní, ale v posledních čtyřech letech služby v americké armádě jsem byl v podstatě specialistou na služby zákazníkům, ať už jsem řešil platové otázky ve vojenské mzdové účtárně jako velitel, nebo jsem řešil cestovní či rozpočtové otázky jako účetní v operační jednotce.

V poslední době jsem se přistihl, že se více ptám zákazníků než oni mě. Uvědomil jsem si, že mnozí lidé problémům, s nimiž se potýkají, ve skutečnosti nerozumějí. A kvůli této hádance nemusí otázky, které mi kladou, když hledají pomoc, přinést odpověď, která by tyto problémy skutečně vyřešila. Uvědomil jsem si, že velkou část mé práce tvoří odhalování skutečných problémů, abych je mohl řešit v jejich kořenech.

V tom spočívá společné téma, které jsem našel u „oranžového pillingu“ a výuky lidí o Bitcoinu. Stejně jako voják, který mě osloví s otázkou, která nedává úplně smysl, i vaši přátelé a rodina vám mohou klást podivné otázky – aniž by skutečně chápali, jaké problémy se Bitcoin snaží řešit.

Jako správci bitcoinového prostoru a de facto velvyslanci v kruzích našich známých vnímám roli bitcoinářů podobně jako roli profesionála v zákaznickém servisu. Lidé nerozumějí peněžnímu systému, natož problémům, kterým v něm čelí. (Zde vložte potenciálně nadužívané přirovnání o dotazování se ryby na vodu)

Místo slepého odpovídání na otázky a jejich přejímání za bernou minci vás vyzývám, abyste příště pátrali trochu hlouběji. Pomozte svému zvědavému příteli pochopit, na co se ptá. Pomozte mu odhalit otázky, o kterých nevěděl, že ho zajímají. Pomozte jim klást správné otázky. Jinak se může stát, že své problémy nikdy nevyřeší.

Tento příspěvek napsal Mickey Koss. Vyjádřené názory jsou výhradně jeho vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc. nebo časopisu Bitcoin Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}