Podobné články

Velká evropská banka prý buduje pobočku pro úschovu kryptoměn

CACEIS, evropská depozitní banka s aktivy v hodnotě 4,96 bilionu dolarů, podle zdrojů spolupracuje se švýcarskou technologickou společností Metaco.

CACEIS, evropská banka pro úschovu a správu aktiv, kterou vlastní Crédit Agricole a Banco Santander, podle dvou osob obeznámených s plány připravuje řešení pro úschovu kryptoměn.

CACEIS, která má v úschově aktiva v hodnotě 4,2 bilionu eur (4,96 bilionu USD) a ve správě aktiva v hodnotě 2,2 bilionu eur (2,6 bilionu USD), spolupracuje se švýcarským poskytovatelem technologie custody Metaco, uvedl jeden z nich.

Společnost CACEIS se ke svým plánům v oblasti kryptoměn odmítla vyjádřit. Společnost Metaco neodpověděla na žádost o komentář.

„Hledají [CACEIS] něco, co je poměrně integrované,“ uvedl jeden ze zdrojů. „Nehledají něco, co by řešilo pouze část úschovy, ale něco, co je komplexní a řeší různé potřeby.“

Společnost CACEIS je z 69,5 % vlastněna bankou Crédit Agricole a z 30,5 % bankou Banco Santander, a to v důsledku sloučení obsluhy aktiv těchto dvou bank již v roce 2019. Společnost CACEIS sídlí v Paříži a má silné zastoupení v Evropě, zejména v Německu..

Zvládnutí úschovy kryptoměn je pro banky považováno za první krok a společnost Metaco poskytla řešení řadě evropských věřitelů, včetně Standard Chartered, BBVA a švýcarské pobočky Gazprom Bank.

BNY Mellon odstartovala příval bankovních aktivací, když v květnu vyšlo najevo, že spolupracuje s technologickou firmou Fireblocks, která se zabývá úschovou kryptoměn jménem klientů.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}