Podobné články

Paradox Ponziho schématu Bitcoin

„Ponziho schéma“ se stalo synonymem pro nejrůznější finanční podvody a peněžní machinace. Když rychlý šestiměsíční kolaps vymazal v roce 2022 z tržní kapitalizace kryptoměn 2

Zasaďte semínka: Udělejte své setkání s bitcoinem přátelštější pro rodiny s dětmi

Toto je článek Tali Lindberg, matky, spoluzakladatelky Free Market Kids a moderátorky pořadu Orange Hatter:

Bitcoinová setkání jsou obvykle dvojího druhu: „BitDevs“ a „plebs“ Na těch prvních se scházejí programátoři, aby diskutovali o technickém vývoji v ekosystému bitcoinu, a diskuse jsou zatíženy žargonem a složitými pojmy. Ve druhém případě se scházejí nadšenci pro Bitcoin, aby diskutovali o aktuálním dění v oblasti Bitcoinu a nabízeli workshopy pro začátečníky. Na našich cestách jsme se s manželem Scottem zúčastnili mnoha setkání obou typů.

Nedávno jsme se však ocitli na setkání, které typická pravidla postavilo na hlavu. Dovolte mi, abych vás tím večerem provedla a možná inspirovala vaše vlastní bitcoinové skupiny k něčemu podobnému.

„Tohle bude jiné!“

Když jsme se Scottem přijeli na místo setkání ve Winchesteru ve Virginii, uvítaly nás u dveří dvě malé holčičky, které se chichotaly. Ukázaly na nás, zamávaly a pak se rozutekly zpátky dovnitř. Usmáli jsme se se Scottem a pomysleli si: „Tohle bude jiné!“

Když jsme o pár chvil později vešli dovnitř, opět nás přivítalo něco neobvyklého. V přední části místnosti, naproti vchodu, se ozývala kakofonie úderů do bubnů a hlasitých tónů vyluzovaných na malé piano. Stejné dvě dívky, které na nás mávaly u dveří, nám nadšeně oznámily: „Děláme koncert!“ A my jsme se rozloučili

Obě se smály a vrtěly se na svých místech, hlavy se jim kývaly ze strany na stranu v rytmu jejich vlastní hudby.

Organizátor akce, Gary Krause ze Shenandoah Bitcoin Clubu, k nám přistoupil, natáhl ruku a přivítal nás na večerním setkání.

Vysvětlil nám, že několik rodin se přihlásilo na rodinný herní večer a že i přes déšť doufá, že se nás sejde dost. Zatímco jsme si povídali a čekali na příchod hostů, jedna z pětiletých holčiček mě chytila za obě ruce a táhla mě do přední části místnosti, kde tančila a piruetovala na špičkách s rukama zvednutýma vysoko nad hlavou a tvořila oblouk.

„Pojď, následuj mě! Dokážeš to!“ povzbuzoval mě její hlásek. Druhá holčička bušila do klavíru jako improvizovaná doprovázečka.

První přišla rodina s miminkem a tříletým dítětem. Dítě okamžitě odnesl z náruče maminky rodinný přítel, který ho houpal a houpal, zatímco se dospělí navzájem zdravili. Starší bratr miminka přistoupil k holčičkám, které mezitím přestaly vystupovat, a všichni tři se okamžitě domluvili na tajné hře a odběhli pryč.

Jedna po druhé přicházely další rodiny. Další děti. Více hluku. Více smíchu. A to jsme ještě ani nezačali hrát hry!

„Kéž by to byly opravdové bitcoiny!“

Když byla pizza doručena a všichni jsme se usadili, rozhlédl jsem se kolem a uvědomil si, že na tomto setkání bitcoinářů je více dětí než dospělých. Jejich věk se pohyboval v celém spektru dětství: od jednoletých dětí s širokýma očima až po dospělé sedmnáctileté

Postavili jsme dva herní stoly. Nebyl jsem si jistý, jak to bude fungovat, když jsou některé děti tak malé. U mého stolu se věk dětí pohyboval od 5 do 9 let. Vysvětlil jsem, jak se hraje „HODL UP“, jak nejlépe jsem mohl tak malému publiku vysvětlit. Naštěstí u mě stáli dva rodiče, kteří dětem pomohli hru vysvětlit. Ti nejmladší u toho dlouho nevydrželi. Velmi rychle je omrzelo poslouchat pravidla a požádali o uvolnění. U mého stolu zůstali dva dospělí a tři děti ve věku od 7 do 9 let. U Scottova stolu byly děti ve věku od 13 let.

Source: author

Hra začala a děti rychle pochopily pojmy. Už po několika hrách věděly, že dostat své bitcoiny do chladicího boxu je jediný způsob, jak ochránit své výdělky. Hrály dobromyslně a na výhru či prohru bitcoinu reagovaly bujarými výkřiky a zklamáním.

Chlapec, který seděl vedle mě, opakovaně říkal: „Kéž by to byly skutečné bitcoiny!“ a ukazoval na žetony naskládané na své kartě v peněžence. Není to to, v co každý bitcoinář doufá, že uslyší od svých dětí: že chtějí HODLAT skutečné bitcoiny?!

Source: author

U druhého stolu, kde hrály starší děti s několika dospělými, vyvolávaly výhry a prohry ještě hlasitější reakce! Jejich hra trvala déle, protože každý hráč chtěl vyhrát a nespěchal s vyhodnocováním strategií.

Když obě hry skončily, všechny děti se rozešly. Starší děti vytáhly své telefony, mladší děti odešly od stolu, aby se proběhly po místnosti, a dítě bylo předáno dalšímu starostlivému rodinnému příteli, který ležel na podlaze a držel dítě nad hlavou v póze Supermana.

Dospělí, kteří se naučili herní mechanismy a strategie z první hry, se věnovali nové hře, odhodlaní při druhém pokusu HODLOVAT ještě více bitcoinů.

Když jsem vnímal scénu kolem sebe, připadal jsem si, jako bych vstoupil do srdceryvného filmu od Hallmarku. To, co dělalo tento večer skutečně výjimečným, byla inkluzivita. Rodiny zůstaly pohromadě, i když to bylo chaotické. Děti nebyly vyzvány, aby tiše seděly, ani posílány do jiné místnosti. Bitcoin, v celé své složitosti, byl demystifikován prostřednictvím jednoduché hry v tom nejpřirozenějším, rodinném prostředí. Nekonaly se žádné strohé přednášky o tom, jak je náš fiat systém špatný, jak vláda tiskne peníze nebo jak má bitcoin nestálý směnný kurz dolaru.

Jednoduchým, ale zásadním poznatkem, který si všichni ten večer odnesli, bylo zabezpečení bitcoinů v chladírně. Žádné přednášky, jen večer plný zábavy, kde si i ti nejmladší hráči odnesli ty nejdůležitější lekce.

Bitcoin je pro každého

Po návratu z Virginie jsme se Scottem uspořádali v parku rodinnou zábavu s naším Bitcoin meetupem, Kentuckiana Bitcoin Clubem. Místo toho, abychom naše setkání uspořádali v hospodě, restauraci nebo kanceláři, rozhodli jsme se pro něj v místním parku, kde je dětské hřiště a volejbalové hřiště. Ačkoli toto prostředí trochu ztěžovalo poslech úžasné prezentace Zoom o Boltu 12, bylo to skvělé pro setkání rodin bitcoinářů. Děti se proháněly sem a tam od hřiště ke stolu, kde seděli dospělí, a to bylo fajn. Děti se učí osmózou. Naším úkolem je vždy jen zasít semínka. Kdo ví, jak budou semínka zalévána a jak dlouho bude trvat, než vyklíčí? My jen víme, že naším úkolem je sázet semínka, zejména u dětí.

Source: author

Jaký z toho plyne závěr? Jak může vaše bitcoinová schůzka zapojit vaše rodiny? Co kdyby se místo setkání, na které se každý týden nebo měsíc na pár hodin vydá tatínek/maminka, zapojila celá rodina? Co kdyby se manželé navzájem poznali a děti si společně hrály?

Nenavrhuji, aby se všech setkání Bitcoinů účastnila celá rodina. Určitě je zde místo pro technické debaty a diskuse o aktuálních událostech, ale možná jednou za čas (jednou za čtvrt roku nebo dvakrát ročně) by se mohly sejít rodiny. Koneckonců, Bitcoin je pro všechny. Měli bychom rozptýlit a zasít semínka široko daleko, počínaje našimi vlastními domovy, s našimi vlastními rodinami.

Tento příspěvek napsala jako host Tali Lindberg. Vyjádřené názory jsou výhradně její vlastní a nemusí nutně odrážet názory společnosti BTC Inc nebo časopisu Bitcoin Magazine.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Diskuze

{{ reviewsTotal }} Review
{{ reviewsTotal }} Reviews
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}